knižní novinky detailpraha: exkluzivní kniha mapuje jedinečnou malířskou tvorbu františka kavána, významného českého krajináře

Praha: Exkluzivní kniha mapuje jedinečnou malířskou tvorbu Františka Kavána, významného českého krajináře

Anotace:

V letošním roce připravila Galerii Kooperativy v Praze veleúspěšnou výstavu předního českého krajináře Františka Kavána. Současně s přípravou výstavy vznikala také reprezentativní kniha, která je nejrozsáhlejší publikaci o výtvarném odkazu malíře Františka Kavána.

Publikace obsahuje průvodní text PhDr. Michaela Zachaře doplněný o další významné statě a citace, celostránkové barevné reprodukce včetně řady působivých detailů a též katalog umělcova díla. Ten tvoří více než třetinu knihy a obnáší 1738 děl. Mnohá z nich byla po celá desetiletí nezvěstná a veřejnost je tak má možnost vidět vůbec poprvé, a to buď přímo ve výstavě, nebo alespoň v publikaci.

Kvalita a rozsah knihy z ní činí jedinečné svědectví o umělecké velikosti Františka Kavána, jehož obliba trvá již po celé generace. Důležitou součástí knihy jsou také dokumentární fotografie z umělcova života získané z veřejných i soukromých zdrojů. Kniha je významným a příspěvkem do nabídky publikací o výtvarném umění. (SK)

 

FRANTIŠEK KAVÁN – DÍLO, 544 stran, Praha 2018, vydává Spolek výtvarných umělců Mánes a Nadace pojišťovny Kooperativa, formát: 237x300 mm, prodejní cena: 2 200 Kč

 

Knihu lze v dohledné době koupit na této internetových adresách:

http://www.galeriekodl.cz/cz/publikace-e-shop.html

 


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru