zaujalo nás detailpraha: historický dokument až zařve lev na dvd – limitovaná edice 100 kusů

Praha: Historický dokument Až zařve lev na DVD – limitovaná edice 100 kusů

Anotace:

Netradiční, celovečerní historický dokument „Až zařve lev“ dokumentaristy, fotografa a cestovatele Jana E. Svatoše, jehož ústředními postavami jsou český král Přemysl Otakar II. (1233–1278) a františkánský mnich, přezdívaný „český Marco Polo“, Odorik z Pordenone (asi 1285–1331), si našel své diváky a fanoušky.

Za normálních okolností by se oba muži nikdy nesetkali, v jedinečném dokumentu se však nacházejí jejich duše (přesněji Odorikova duše a královo svědomí) v Dantově Očistci a probíhá mezi nimi úchvatný rozhovor, který má řadu silných, vypjatých momentů. Zpočátku to dokonce vypadá, že si nebudou mít ani o čem povídat. Postupně se však ukazuje, že mají mnoho společného. Velkým kladem filmu, který je i silným vizuálním zážitkem, je bezesporu volba herců, kteří propůjčili svůj hlas králi (František Němec) a jeho „zpovědníkovi“ (Igor Bareš).

Nedávno vyšel dokument v limitované edici 100 kusů na DVD. Každý kus má své číslo a je podepsán samotným režisérem. Cena DVD je 590 Kč. (SK)

Internet:

https://eshop.artfra.cz/a6-zarve-lev-dvd

O knihách k filmu:

http://www.stavitele-katedral.cz/praha-az-zarve-lev-rozhovor-poutnika-s-kralem-%E2%80%93-reziserska-verze-literarni-predlohy-stejnojmenneho-celovecerniho-historickeho-dokumentu/

http://www.stavitele-katedral.cz/praha-az-zarve-lev-%E2%80%93-druha-vypravna-publikace-ke-stejnojmennemu-historickemu-dokumentu-jana-e-svatose-art-francesco/

 


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru