knižní novinky detailpraha: sýr a červi. svět jednoho mlynáře kolem roku 1600 historika carla ginzburga – 2. vydání (argo)

Praha: Sýr a červi. Svět jednoho mlynáře kolem roku 1600 historika Carla Ginzburga – 2. vydání (Argo)

Anotace:

V nakladatelství Argo vyšlo druhé vydání knihy „Sýr a červi. Svět jednoho mlynáře kolem roku 1600“, nejznámější práce světoznámého italského historika Carla Ginzburga, který je považován za jednoho ze zakladatelů tzv. mikrohistorie. Kniha, která je považována za jednu z nejlepších historických knih vůbec, vyšla česky poprvé již v roce 2000 jako šestý svazek edice Každodenní život. Po ní pak následovaly překlady dalších tří Ginzburgových prací. Jako poslední vyšla monografie „Pierovo tajemství. Piero della Francesca, malíř rané renesance“ (2020).

V knize „Sýr a červi“ vypráví autor příběh furlánského mlynáře Menocchia, jenž se díky svým názorům dostal do střetu s inkvizicí. Menocchiovy autentické výpovědi před soudním tribunálem se staly Ginzburgovi podkladem pro plastické a barvité vykreslení každodenního života člověka na konci 16. století včetně jeho úzkostí, radostí či naopak vytváření si osobitých představ o Bohu, vesmíru a posmrtném životě.

(SK)

Carlo Ginzburg, Sýr a červi. Svět jednoho mlynáře kolem roku 1600, Argo, 2022, 196 stran, doporučená cena 378 Kč

Internet:

https://argo.cz/knihy/syr-a-cervi-2/

 


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru