zaujalo nás detailpraha: umění v kině – dokumentární film o ermitáži vypráví příběh jednoho z největších uměleckých muzeí světa

Praha: Umění v kině – dokumentární film o Ermitáži vypráví příběh jednoho z největších uměleckých muzeí světa

STAVITELÉ KATEDRÁL JSOU PATRONY CYKLU UMĚNÍ V KINĚ! DO PETROHRADSKÉ ERMITÁŽE PŘIPRAVUJEME SPOLEČNĚ S CESTOVNÍ KANCELÁŘÍ SLAN TOUR NA DUBEM 2021 SPECIÁLNÍ ZÁJEZD!

 

ERMITÁŽ - SÍLA UMĚNÍ

Tři milióny uměleckých exponátů, čtyři milióny návštěvníků ročně, na třicet kilometrů chodeb ve výstavních prostorách. To je v číslech petrohradská Ermitáž. Jedno z nejpopulárnějších muzeí světa, které sídlí v komplexu šesti historických budov na nábřeží řeky Něvy, zahrnující i slavný Zimní palác, někdejší sídlo ruských imperátorů.

Film Ermitáž – síla umění, který uzavírá letošní podzimní cyklus Umění v kině, skládá poctu významné pamětihodnosti nejen ruské, ale i světové kultury, které se daří odolávat bouři dějin. Film vstupuje do kin 2. prosince. Jedním z nejnavštěvovanějších muzeí světa provází krok za krokem herec Toni Servillo, trojnásobný laureát evropské filmové ceny EFA.

Film o Ermitáži vypráví příběh jednoho z největších uměleckých muzeí světa na pozadí historie Petrohradu od napoleonských válek až do současnosti. Ve sbírkách Ermitáže se ukrývají cenná díla velikánů světového malířství, jakými byli Leonardo da Vinci, Raffael, Rubens, Titian či Rembrandt, která film zobrazuje vůbec poprvé ve vysokém rozlišení na velkém plátně.

 

Ermitáž – síla umění, režie: Michele Mally, 2019, 90 minut, v českých kinech od 2. prosince 2019

 

Zde je přehled kin, která film v prosinci promítají:

https://www.aerofilms.cz/program-kin/?dotaz=ermitaz-sila-umeni


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru