archiv detailpraha: úžasný dokumentární triptych bbc poklady starověkého řecka na čt art od čtvrtka 16. srpna

Praha: Úžasný dokumentární triptych BBC Poklady starověkého Řecka na ČT ART od čtvrtka 16. srpna

Velmi povedený seriál BBC Poklady starověkého Řecka mohou diváci sledovat na ČT ART od čtvrtka 16. srpna. Dokument seznamuje velmi zajímavě s dějinami antického umění. Autor – britský umělecký kritik a historik umění Alastair Sooke – si všímá podrobně jeho počátků v době bronzové, klíčovou část věnuje klasickému antickému umění, které reprezentuje sochař Feidias a Polykleitos, a závěr patří době helenismu a odkazu Řecka pro starověký Řím i další historická období.

Seriál nabízí unikátní možnost spatřit i známá umělecké díla z nového zorného úhlu. Snímání soch, fresek a architektury filmovou kamerou účinně doplňuje slovo průvodce. Dokument tak otevírá divákům oči pro pochopení velkolepého odkazu antiky pro evropskou civilizaci. Autor obecný přehled doplňuje řadou zajímavostí, která jsou často málo známá a dokreslují smysl a význam starověkého umění.

Dokumentární triptych BBC je také skvělým úvodem pro zájemce o exkurzi, kterou připravujeme s cestovní kanceláří SLAN tours do Řecka v březnu 2019!

http://www.stavitele-katedral.cz/recko-anticke-a-byzantske-umeni-atheny-a-jeji-muzea-divadlo-v-epidauru-mykeny-%E2%80%93-pevnost-doby-bronzove-byzantske-mesto-mystra-olympie-a-jeji-muzeum-krizacky-hrad-chlemoutsi-vestirna-delfy-byzantsky-klaster-hosios-lukas/

 

Peter Kováč

 

Přehled jednotlivých dílů:

 

Věk hrdinů (1/3)

ČT art čtvrtek 16. 8. 23:25

ČT art sobota 18. 8. po půlnoci 01:00

 

Klasická revoluce (2/3)

ČT art čtvrtek 23. 8. 23:20

ČT art sobota 25. 8. po půlnoci 01:35

 

Trvalý odkaz (3/3)

ČT art čtvrtek 30. 8. 23:25

ČT art sobota 1. 9. po půlnoci 00:35


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru