archiv detailpraha: vyšla podnětná kniha vznik evropy profesora jana bouzka

Praha: Vyšla podnětná kniha Vznik Evropy profesora Jana Bouzka

Anotace:

Nakladatelství TRITON vydalo nejnovější knihu profesora klasické archeologie Jana Bouzka (ročník 1935) nazvanou „Vznik Evropy", jež navazuje na jeho předchozí práce věnované období pravěku (Pravěk českých zemí v evropském kontextu, 2. rozšířené vydání, 2005) a Keltům na našem území (Keltové českých zemí v evropském kontextu, 2. rozšířené vydání, 2009).

Autor podává přehled pravěkých a starověkých dějin Evropy z celoevropského pohledu. Všímá si mimo Řeků a Římanů také ostatních starověkých národů, které jsou většinou přehlíženy (národy ve stínu) - kupř. Foiničanů, Thráků, Illyrů, Skythů i některých menších skupin.

Velkou pozornost věnuje rovněž formování raně středověké Evropy v období stěhování národů a nástupu Slovanů. V závěru se pak esejisticky pokouší o analýzu otázky evropské identity od středověku po současnost a všímá si odlišností Evropy od jiných kontinentů.

 

Marek Zágora

Jan Bouzek, Vznik Evropy, TRITON, Praha 2013, 362 stran, doporučená cena 399 Kč.

 

Internet:

http://www.tridistri.cz/vznikevropy


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru