knižní novinky detailpraha: za sedmi divy světa – revidované a doplněné vydání klasické knihy vojtěcha zamarovského

Praha: Za sedmi divy světa – revidované a doplněné vydání klasické knihy Vojtěcha Zamarovského

Anotace:

Nakladatelství Argo připravuje vydání dnes již klasické práce známého popularizátora starověkých dějin a plodného spisovatele Vojtěcha Zamarovského (1919-2006), který je považován za jednoho ze zakladatelů žánru literatury faktu u nás.

Kniha „Za sedmi divy světa“ vyšla nejprve v roce 1960 slovensky a o tři roky později česky. Poté následovalo několik dalších vydání, která si vždy našla své čtenáře. K stému výročí narození autora vyjde revidované, aktualizované a doplněné vydání s kvalitní obrazovou přílohou, kterou budou tvořit nejen mapy a fotografie, ale i klasické a nejnovější rekonstrukce sedmi divů starověkého světa (egyptské pyramidy, visuté zahrady Semiramidiny, Artemidim chrám v Efesu, Feidiův Zeus v Olympii, mauzoleum v Halikarnassu, Rhodský kolos a maják na ostrově Faru).

Nejnovější vydání přinese to, co je pro Zamarovského knihy typické: zajímavé a poutavé vyprávění doplněné mnoha historickými fakty, která jsou podána tak, že dokážou téměř každého zaujmout. Kniha bude navíc doplněna o doprovodné texty současných odborníků, kteří zasadili historii sedmi divů světa do kontextu současného historického bádání. (SK)

 

Vojtěch Zamarovský, Za sedmi divy světa, Argo, Praha 2019, 368 stran, doporučená cena 777 Kč

 

Internet:

https://argo.cz/?post_type=book&p=131276


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru