zaujalo nás detailpraha: zveme vás do kina na film van gogh – o obilných polích a oblačném nebi

Praha: Zveme vás do kina na film Van Gogh – o obilných polích a oblačném nebi

Italský film Van Gogh – o obilných polích a oblačném nebi se prostřednictvím osobní korespondence vrací k tvorbě malíře Vincenta van Gogha. Splétá s ním přitom nepříliš známý osud ženy Helene Kröller-Müllerové, která jako jedna z prvních rozpoznala jeho talent a shromáždila pozoruhodnou sbírku jeho obrazů. Dnes jsou její poklady vystaveny v Holandsku v Kröller-Müller Museum.

Helene Kröller-Müllerová byla ve své době nejbohatší ženou v Holandsku. Ačkoli do umělcova příběhu zasáhla až po jeho předčasné smrti, film ji zachycuje jako jeho integrální část. Proplétá jejich korespondence a nachází v názorech mrtvého umělce inspiraci pro vlastní dobročinnost a uvažování o světě.

Snímek tím však pouze uvozuje výpravu za poznáním van Goghovy křehké duše, která získává obrysy na místech jeho života a tvorby. Umělce, který dokázal hloubku svých emocí vtisknout do tahů štětcem, přitom následuje od povědomého kostela v Auvers až na výstavu v Itálii.

Film je také mimořádnou příležitostí, jak se podrobně seznámit s nejúchvatnější kolekcí obrazů Vincenta van Gogha. (SK)

STAVITELÉ KATEDRÁL JSOU MEDIÁLNÍMI PARTNERY TÉTO KULTURNÍ AKCE!

 

Film Van Gogh – o obilných polích a oblačném nebi, režie Giovanni Piscaglia, Itálie, 85 min.  V českých kinech od 5. do 11. listopadu 2018 (Chomutov, Ostrava, Praha, České Budějovice, Hradec Králové, Náchod, Opava, Třinec, Uherské Hradiště, Vsetín, Hodonín, Přerov, Zlín, Olomouc, Nymburk).

 

Zde je přehled kin a jednotlivé časy promítání od 5. do 11. listopadu:

https://www.aerofilms.cz/program-kin/?dotaz=van-gogh-o-obilnych-polich-a-oblacnem-nebi

 

Ukázka z filmu:

https://youtu.be/AcCtT4Bu4V0

 


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru