archiv detailprima zoom – premiérový „historický“ listopad!

Prima ZOOM – premiérový „historický“ listopad!

Tematické premiérové bloky: „Historie“ vždy v úterý od 20.00 do 22.00 hod. a v sobotu od 22.00 do 24.00 hod.

VÝBĚR POŘADŮ:

 

14. 11. 20.00 – Eiffelova věž: Příběh legendy

V zákulisí konstrukce ikonické Eiffelovy věže je ukrytý příběh o neuvěřitelných problémech, které jí nevyhnutelně předcházely. Navrhnout a vztyčit třísetmetrovou věž ze železa a oceli nebylo jen tak, ale drama zahrnuje mnohem více než jen sváry soupeřících architektů. Významný a přelomový moment v historii strojírenství a techniky se stal počátkem radikálních změn. Ty postupně vedly k ostrému střetu mezi železem a kamenem, inženýrstvím a architekturou i moderním designem a starými osvědčenými postupy. Mediální kampaně v tisku, nekonečné lobbování, veřejně pořádané konference, očerňování soupeřů a shazování konkurenčních stavebních projektů, chlubení se velkými a významnými jmény – všechny strany usilující o stavbu Eiffelovy věže se zapojily do zuřivé bitvy bez ústupků. Tento historický film využívá trojrozměrnou animaci, oficiální dobové záznamy i osobní materiály zúčastněných, které exkluzivně poskytli jejich potomci. A díky tomu znovu oživuje vertikální závod v nové a neokoukané podobě.

14. 11. 21.00 – Tajemství templářských rytířů (Zrození bratrstva)

Odhalte tajemství nejtajuplnějšího a nejmocnějšího rytířského řádu středověku – templářů. Uvidíte, jak jejich moc a vliv rostly takřka až do nebes, ale i jak nakonec podlehli plamenům údajného kacířství. Ukážeme vám rituály a tradice tohoto středověkého rytířského řadu. Zjistíte, jak probíhala ničivá pomlouvačná kampaň zaměřená na zničení celého řádu nebo jak se šířily zvěsti o tom, že templáři přežili, ukryli se a jejich řád tajně pokračuje. Dozvíte se dokonce i to, jakým způsobem templáři ovlivnili Svatou zemi a jak ji spojili s evropským kontinentem. Tajemství templářských rytířů poprvé odhaluje stejnojmenná třídílná historická dokumentární minisérie. Nenechte se zmást legendami, které templáře obklopují, a seznamte se s nejnovějšími historickými poznatky.

21. 11. 20.00 – Touha po zlatě (1. část)

Zlato znamená moc. Už od úsvitu věků pohání celé lidstvo. Odhalte fascinující a zároveň děsivou historii vzácného kovu, který vyvolává neukojitelné touhy a krvavé střety. Krása zlata je zhoubná. Chamtivost po zlatě odjakživa vedla k bezohlednému zabíjení, ničení celých civilizací a kultur, ale i organizování sebevražedných výprav. A dodnes trvá. Zlato zůstává jedinou spolehlivou měnou v časech krize, vyrábějí se z něho velice žádané šperky a jeho cena neustále stoupá. Co je důvodem tak nesmírné a neodolatelné touhy po zlatě, kvůli které zůstává celý svět v neustálém napětí? Odhalte tajemství tohoto drahého kovu a prozkoumejte geologické, kulturní, politické a ekonomické souvislosti zlata.

www.prima-zoom.cz – unikátní on-line magazín: základní info, program, aktuality, fotografie, zajímavé články, a ještě něco navíc.

 


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru