knižní novinky detailregensburg (řezno): von bienen lernen – německý překlad a komentovaná edice spisu bonum universale de apibus tomáše z cantimpré (schnell & steiner verlag)

Regensburg (Řezno): Von Bienen lernen – německý překlad a komentovaná edice spisu Bonum universale de apibus Tomáše z Cantimpré (Schnell & Steiner Verlag)

Anotace:

Nakladatelství Schnell & Steiner vydalo pod názvem „Von Bienen lernen“ komentovanou edici a německý překlad latinského spisu „Bonum universale de apibus“ dominikána Tomáše z Cantimpré. Součástí je i analýza díla a historie jeho dalších osudů.

Ve 13. století popsal kazatel a teolog Tomáš z Cantimpré (1201–1270/1272) na příkladu včel ideální lidskou společnost. Při hledání ideálního lidského společenství narazil na včely. Ve svém díle „Bonum universale de apibus“ popsal na příkladě včel hierarchie, výhody a propasti společného života. Již ve středověku vzbudil jeho spis velký zájem, o čemž mimo jiné svědčí jeho více než sto dochovaných opisů. (SK)

 

Julia Burkhardt, Von Bienen lernen. Das Bonum universale de apibus des Thomas von Cantimpré als Gemeinschaftsentwurf. Analyse, Edition, Übersetzung, Kommentar, Klöster als Innovationslabore 7, Schnell & Steiner Verlag, Regensburg 2020, 1 616 stran, doporučená cena 76 euro

 

Internet:

https://www.schnell-und-steiner.de/artikel_10165.ahtml?NKLN=28_RSA


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru