zaujalo nás detailumění v kině: dokumentární film o slavném madridském pradu v červnu 2019 v českých kinech

Umění v kině: Dokumentární film o slavném madridském Pradu v červnu 2019 v českých kinech

STAVITELÉ KATEDRÁL JSOU MEDIÁLNÍM PARTNEREM TÉTO KULTURNÍ AKCE!

První filmová cesta prostory a příběhy jednoho z nejnavštěvovanějších muzeí na světě. Právě o tom pojednává dokument Prado – sbírka plná divů, který vstupuje do českých kin 3. června 2019. Snímek přibližuje nejen 200 let dlouhou existenci slavného muzea v Madridu, ale prostřednictvím sbírek výtvarného umění i celá staletí historie španělského národa.

Celým názvem Museo Nacional del Prado otevřelo své brány prvním návštěvníkům 19. listopadu 1819. V posledních letech jeho obrovská kolekce umění přiláká na tři miliony lidí ročně. Muzeu patří jedna z nejlepších sbírek evropského umění od dvanáctého po devatenácté století na světě, jejímž základem je dřívější španělská královská sbírka.

V muzeu se tak nacházejí díla Velázqueze, Goyi, El Greca, Murilla, Ribery, ale také Bosche, Tiziana nebo Rubense. Historií muzea i španělské kultury jako takové provází britský herec a držitel Oscara Jeremy Irons (Zvrat štěstěny, Lolita, Příliš dokonalá podoba aj.). „Obrazy v Pradu odrážejí jedinečnou epochu, která dala vzniknout jednomu z nejdůležitějších muzeí na světě. Sbírky jsou sestavované víc srdcem než hlavou,“ podotýká Irons.

Snímek Prado – sbírka plná divů je posledním dokumentem z letošní jarní série snímků ze světa výtvarného umění, kterou společnost Aerofilms uvádí jako Umění v kině. Kromě snímku Prado se v kinech objevil také příběh Clauda Moneta pod názvem Monetovy lekníny – magie vody a světla. Poslední z trojice „jarních“ dokumentů pak příbližil příběh dvou géniů a současně rebelů Gustava Klimta a Egona Schieleho ve snímku Klimt & Schiele – Erós a Psyché.

(Tisková zpráva společnosti Aerofilms)

 

Prado - sbírka plná divů, dokuomentární film, Itálie, 2019, 90 min, režie: Valeria Parisi, filmem provází: Jeremy Irons, v českých kinech od 3. 6. 2019

 

Zde přehled kin:

https://www.aerofilms.cz/program-kin/?dotaz=prado-sbirka-plna-divu&datum-od=2019-06-03


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru