knižní novinky detailbudmerice: kremnica v ranom novoveku. štúdie k dejinám kultúry a každodenného života v 16. – 18. storočí (vydavadelství rak)

Budmerice: Kremnica v ranom novoveku. Štúdie k dejinám kultúry a každodenného života v 16. – 18. storočí (Vydavadelství Rak)

Anotace:

Vydavatelství Rak vydalo další svazek věnovaný dějinám slovenského horního (báňského) města Kremnica. Autorem knihy „Kremnica v ranom novoveku“ s podtitulem „Štúdie k dejinám kultúry a každodenného života v 16. – 18. storočí“ je historik Daniel Haas Kianička, jemuž ve stejném vydavatelství vyšla již objemná a zároveň objevná publikace „Kremnica mesto klenotov“ (2014).

Kniha je, jak naznačuje její podtitul, zasvěcena velice zajímavým a zároveň atraktivním tématům. Je rozdělena do celkem čtyř hlavních oddílů. V úvodu autor přibližuje, co jsou to dějiny každodenního života a vymezuje období raného novověku. První oddíl je věnován politickým, hospodářským a vojenským dějinám Kremnice ve sledovaném období. Druhá část je zaměřena na témata z každodenního života, třetí pak hlavně na kriminalitu v dějinách a poslední na biografický výzkum. Součástí erudovaného textu je zajímavá obrazová příloha, kterou tvoří dobové písemné a obrazové prameny.

Jak jsme u publikací z Vydavatelství Rak zvyklí, nádherná a kvalitní je i její grafická úprava. (SK)

 

Daniel Haas Kianička, Kremnica v ranom novoveku. Štúdie k dejinám kultúry a každodenného života v 16. – 18. storočí, Vydavateľstvo Rak, Budmerice 2020, 536 stran, doporučená cena 28 euro, na stránkách vydavatelství 21 euro

 

Internet:

https://vydavatelstvorak.sk/shop/mimo-edicie/kremnica-v-ranom-novoveku?mc_cid=327237598d&mc_eid=67cf8cf3d4

 

O knize Kremnica mesto klenotov:

http://stavitele-katedral.cz/budmerice-kremnica-mesto-klenotov-%E2%80%93-prvni-dil-encyklopedickeho-pruvodce-dejinami-mesta/


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru